Vasárnaptól az autóutak, illetve a főutak egy részét is matricával használhatják a nehéz tehergépjárművek, ami éves szinten 1,2–1,4 milliárd forinttal gyarapíthatja a sztrádabevételeket. Matricát 230 új helyen – főként üzemanyagtöltő állomásokon – lehet majd venni, ezzel az Állami Autópálya Kezelő (ÁAK) Zrt. szerint valamennyi új szakaszt sikerül lefedni. A határátkelőkön pedig, ahol már eddig is sok elárusítóhellyel rendelkeztek, valamennyi matricatípus beszerezhető lesz. A társaság a jelenlegi infrastruktúrájával oldja meg a díjasításba bevont új útszakaszok ellenőrzését. A jelenlegi lépéssel a gazdasági tárca célja, hogy a tehergépkocsik által legkevésbé elkerülhető utakat vonják be a díjfizetési rendszerbe. Az viszont szerintük is mindenképpen káros lenne, ha ennek következtében a harmad-, negyedrangú utakra terelődne a forgalom. Ezt a veszélyt a nehéz járművek kitiltásával próbálják majd kivédeni. Akad fuvarozó, aki úgy véli: a díjfizetési rendszer kiterjesztése tovább rostálja majd az ágazat szereplőit, egyre több lehet a túlsúlyos, az amúgy is rossz állapotú magyar utakat még inkább rongáló jármű.
