BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A bevétel jobban hízott

2007. március 7. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szépen nőtt tavaly az internet-előfizetők száma, de az ezzel foglalkozó társaságok bevétele még jobban hízott – derült ki a KSH tegnap közzétett adataiból. A Nemzeti Hírközlési Hatóság szerint ennek a jelenségnek az oka elsősorban az, hogy mind többen váltanak korszerűbb, de a réginél esetenként drágább szolgáltatásra. Néhány szakértő azonban attól tart, hogy az előfizetői számnál a korábbi dinamika már nem tartható, mivel az átviteltechnológiák kapacitása kimerülőben van (nem lehet tehát újabb drasztikus sávszélesítésre számítani), s az árak sem igazán mérséklődhetnek. A szolgáltatók ennek ellenére bíznak a növekedés folytatódásában. A legoptimistább talán a GTS-Datanet ügyvezető igazgatója, aki azt állítja: hazánkban a szélessávú internet elterjedtsége jelenleg jóval alacsonyabb, mint a nyugat-európai országokban, de a következő években a lemaradást ledolgozzuk majd. Csaknem általános az a vélemény, hogy a verseny terepe egyre inkább a szolgáltatásokra helyeződik át. Hamarosan jöhet az áttörés a mobilinternet terén is, azoknak a száma viszont, akik kábelhálózaton csatlakoznak a világhálóhoz, már az idén jelentősen nőhet.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet