BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tartjuk a szolidaritást!

2007. március 5. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Sem a biztosítók, sem a minisztérium számára nem jelent perspektívát, hogy csak a kiegészítő szolgáltatások piacán induljon meg a verseny, mert ez a társadalom kettészakadását eredményezné – mondta a Napi Gazdaságnak Molnár Lajos egészségügyi miniszter. A szaktárca vezetője kifejtette: a kiegészítő biztosítások a magyar rendszerben nem lehetnek versenyképesek, hiszen miért fizetne valaki havi rendszerességgel azért, amit alkalmilag megvehet a feketepiacon hálapénzzel. Az egészségügyi miniszter úgy véli, hosszú távon sem képzelhető el, hogy bizonyos jövedelemhatár felett le lehessen mondani a kötelező biztosításról. A szolidaritás alapú kötelező társadalombiztosítási rendszerben ugyanis a nagyobb jövedelműek kiengedése esetén vagy nagyobb teher hárul az államra, vagy a szegényeknek jut kevesebb a szolidaritási alapból. A járulékot nem a biztosítók szednék be saját hatáskörben, azt – az európai tendenciáknak megfelelően – az adóhivatal tenné meg helyettük. A minisztertől megtudtuk: az egészségügyi intézmények gyógyítási eredményei heteken belül nyilvánosságra kerülhetnek, a tárca pedig tavasszal dolgozza ki azt a biztosítási törvényt, amely például az egészségbiztosítók piacról való kivonulásáról rendelkezik majd.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet