Személyi konzekvenciák levonásával zárult a Szilvásy György kancelláriaminiszter vezette vizsgálat az augusztus 20-ai, négy emberéletet követelő fővárosi vihar körülményeinek tisztázására, ám, ahogy az várható volt, a felelősöket nem miniszteri szinten kell keresni. A Nexus Reklámügynökséggel kötött szerződés hiányosságai miatt a Miniszterelnöki Hivatal (MeH) főosztályvezetőjének, Bodor Tibornak kell távoznia. A vizsgálat eredményei szerint a szerződés biztonsági követelményei elnagyoltak voltak, csak a tűzvédelemre korlátozódtak, és nem kötelezte a Nexust, hogy a rendezvény előtt egyeztessen az Országos Meteorológiai Szolgálattal (OMSZ). Ezek a hiányosságok azonban Szilvásy szerint nem vezettek sérüléshez. (A Nexussal kötött szerződést egyelőre nem hozták nyilvánosságra.) Fegyelmi eljárást indított Persányi Miklós környezetvédelmi miniszter az OMSZ-nél ügyeletet teljesítő meteorológus ellen, valamint vizsgálat kezdődött az OMSZ elnöke, Dunkel Zoltán személyi felelősségének megállapítására. Az OMSZ ugyanis egy kormányrendelet alapján köteles lett volna az e-mail mellett faxon és telefonon is továbbítani a riasztást, majd meggyőződni arról, hogy az üzenet célba ért-e – ez azonban nem történt meg. Az OMSZ mulasztásaiért Szilvásy György személyesen is elnézést kért. A vizsgálat megtalálni véli a felelősöket a katasztrófavédelemnél is: a vasárnap szolgálatot teljesítő Nyitrai Béla tűzoltó alezredest (aki elmulasztotta elolvasni a meteorológiai szolgálat e-mailjét) felmentette tisztségéből Tatár Attila főigazgató, vizsgálat indult továbbá Bodnár Sándor és Demeter István főosztályvezetők ellen.
A politikai felelősség megállapítása egyelőre várat magára. Az állami ünnepségek megrendezését szabályozó kormányrendelet értelmében a rendezvény lebonyolításáért végső soron a MeH élén álló személy – vagyis éppen a vizsgálatot vezető Szilvásy György – felel. A következtetések levonása (az információk birtokában) innentől kezdve Gyurcsány Ferenc miniszterelnök feladata.
