BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félnek a csomagtól

2006. július 26. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyarok többsége, 84 százaléka gondolja úgy, hogy a magyar gazdaság nagyon rossz állapotban van, szemben a májusi 64 százalékkal – derül ki a Gallup Intézet felméréséből. Júliusban tíz felnőttből hat számított helyzete romlására a következő egy évben, ami jelentős romlás a kampányidőszakhoz képest, amikor az optimisták voltak többségben. Drámaian többen lettek azok, akik sokkal rosszabb helyzetre számítanak egzisztenciájukat illetően: 7 százalékról 28 százalékra nőtt az arányuk, javulást alig minden tizedik megkérdezett vár. A megszorító csomag egy kétéves trendet is megtört, 2004 óta mindig többen voltak azok, akik a következő négy évben anyagi helyzetük javulására számítottak, mint akik rosszabb helyzetet jósoltak. Most drasztikus változás történt, a pesszimisták kerültek túlsúlyba. A politikai kiábrándultság is egyre nagyobb, az elmúlt három hónapban a teljes lakosság körében 14 százalékponttal csökkent az MSZP népszerűsége, miközben a többi párt támogatottsága nem változott, a bizonytalanok aránya 38 százalékra nőtt. A felmérések azt mutatják, hogy a baloldali párt a legtöbb veszteséget vidéken, a 70 év feletti idősek, a diplomások és közepes jövedelműek körében szenvedte el.

Vajnai Lajos
Vajnai Lajos

Ez is érdekelhet