Mintegy 70 millió forint értékű regisztrációsadó-csalást derített fel a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága (VPOP). A bűnözői csoport több mint 80 külföldről származó személygépkocsit hozott forgalomba az érdekeltségi körébe tartozó cég nevében úgy, hogy a regisztrációs adó befizetéséről szóló igazolást meghamisították. A csalás viszonylag könnyen kivitelezhető volt az eddigi rendszerben, mivel az okmányirodáknál könnyen hamisítható, pecsétes igazolás bemutatásával lehetett intézni a járművek forgalomba hozatalát, és azok csak eseti jelleggel kértek kontrolladatot a vámhatóságtól (NAPI Gazdaság, 2005. december 30., 1–2. oldal). A befizetések vizsgálatát februárban kezdte meg a hatóság, az eddigi tapasztalatokról azonban még nem nyilatkoztak. Az adófizetési kötelezettség teljesítését a jövőben havi rendszerességű adatközléssel kontrollálják – noha a vámhatóság online kapcsolat kialakítását javasolta. A rendszer működését jelenleg teszteli a hatóság – tudtuk meg Sípos Jenőtől, a VPOP szóvivőjétől.
