BUX 139261.96 -0,03 %
OTP 45180 -0,26 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó évnyitás a büdzsében

2006. február 7. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A vártnál jobb lett mind a három alrendszer (központi büdzsé, tb-alapok és elkülönített állami pénzalapok) egyenlege januárban – olvasható ki az államháztartás januári előzetes mérlegéről tegnap közzétett pénzügyminisztériumi jelentésből. Összességében a prognosztizált 176,1 milliárd forint helyett 140,0 milliárd lett az alrendszerek hiánya, ami az éves terv 9,1 százaléka. Januárban mind a bevételek, mind a kiadások nagyobbak lettek az időarányosan elvárhatónál, de ennek szezonális okai vannak: most fejti ki áldásos hatását a decemberre előrehozott áfa-visszatérítés, míg a másik oldalon most fizették ki a 13. havi béreket. Ezzel együtt inkább a kiadásoknál sikerült fognia a PM-nek, a bevételek kisebb mértékben javultak. A tb-alapoknál viszont a bevételi oldal teljesített szebben. Elemzők nem tulajdonítanak túl nagy jelentőséget a most közölt pénzforgalmi adatoknak, az eredményszemléletűre figyelnek, ott viszont a kormánynál sokkal rosszabb számokkal kalkulálnak idén.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet