BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szeptemberben már jöhet a vizitdíj

2005. május 12. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az egészségügyet érintő 21 lépés egyik legfontosabb eleme a sürgősségi ellátás fejlesztése, ami az idei költségvetésben is prioritást élvezett. Vojnik Mária, a szaktárca politikai államtitkára szerint a fejlesztésbe tartozik a sürgősségi centrumok kialakítása, a kistérségi ügyeleti rendszer kiépítése, a mentőautók cseréje, illetve a lepusztult fogadóállomások felújítása. Szintén a sürgősségi ellátáshoz tartozik, hogy 2006 végéig hat, a légi mentésre alkalmas bázist akarnak kiépíteni, ami az ország 90 százalékos lefedettségét biztosítaná. Novemberben indul a nemzeti rákellenes program, amely a teljes onkológiai ellátást átfogja a szűrővizsgálatoktól az utógondozásig. Ezen belül ki kell alakítani a regionális onkológiai centrumokat, a tervek szerint 2007 elejétől ugyanis csak ezen intézményekben kezelhetnek daganatos betegeket.
A járulék-nyilvántartási rendszer kiépítését a pénzügyi, az egészségügyi tárca, valamint az OEP és a nyugdíjfolyósító intézet közösen végzi el. A szakemberek szerint ehhez minimálisan 6-7 hónap szükséges, hiszen jelenleg az OEP csak a TAJ-számok aktív vagy passzív voltát ellenőrzi, míg a járulékfizetés nyilvántartását az adóhivatal vezeti. Még júniusban elkészül az a jogszabály, amely az úgynevezett vizitdíj nagyságát határozza meg. A co-paymentet – részleges térítési díjat – akkor kell a betegnek kicsengetnie, ha letér a háziorvos által kijelölt betegútról. Az intézkedés akár már szeptembertől is hatályba léphet.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet