BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A többség szerint ingyenes az egészségügyi ellátás

2005. április 27. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A megkérdezettek 57 százaléka nem tudja, hogy a magyarok átlagosan mennyit költenek egy hónapban az egészségükre, akik pedig megtippelik, a befizetett járulékokat szinte soha sem számolják a költségek közé – derül ki a GFK felméréséből. A válaszadók többsége 7000 forint körül határozta meg az egyéni költségeket, és csak néhányan gondolták úgy, hogy 10 ezer forintnál többet költenek az egészségükre. Az emberek az Egészségbiztosítási Alapba fizetett járulékot inkább valamilyen adónak tartják és a többségnek meg sem fordul a fejében, hogy ezt az egészségére fordított forintok közé sorolja. Bár a mindenkori kormány a rendszerváltás óta folyamatosan a programok közé veszi a tudatos adó- és járulékfizetés kialakítását, eddig nem sok eredménnyel járt. Az egészségügyi tárca tavaly a betegszámla bevezetését rendelte el; a program bár nem fulladt be, általánossá nem vált.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet