BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megújított magyar–román gazdasági megállapodás

2005. április 26. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kóka János gazdasági miniszter kedden aláírta román kollégájával, Ioan-Condrut Seressel a megújított magyar–román gazdasági együttműködési megállapodást ¾ írja a kormányportál. Kóka elmondta, hogy Magyarország számára Románia az unión kívüli országok közül az első számú exportpartner. A szomszédos ország 2007-től várható uniós tagsága miatt az infrastruktúra és a távközlés terén ugyanolyan robbanásszerű fejlődésre lehet számítani, mint a kilencvenes évek közepén Magyarországon. Ez a magyar befektetők számára hatalmas üzleti lehetőségeket jelenthet, ezért a két ország kormányának őszi első közös kormányülésére számba veszik, melyek azok a közös gazdasági projektek, amelyek a kölcsönös előnyökkel gazdagíthatják mindkét államot.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet