BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csaknem másfél milliárd euróval nőtt az FDI

2005. március 31. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

NAPI Gazdaság
Tavaly részvény, egyéb részesedés és újra befektetett jövedelem formájában csaknem 3 milliárd euró értékű külföldi közvetlen tőkebefektetés valósult meg Magyarországon – derül ki a jegybank adataiból. Az egyéb (működő) tőkemozgások során 416 millió euró nettó beáramlás mutatkozott, így a közvetlen külföldi tőkebefektetések teljes egyenlege 3,365 milliárd eurót ért el. Ez nemcsak 2003-hoz viszonyítva hozzávetőleg másfél milliárd eurós emelkedés, de 2001 óta a legmagasabb működőtőke-beáramlás. A gazdasági tárca várakozásai szerint az idén folytatódik a kedvező működőtőke-beáramlási trend, és így 2005-ben (részvény, egyéb részesedés és újra befektetett jövedelem formájában) 3,5–4 milliárd euró körüli értékű külföldi közvetlen tőkebefektetés várható Magyarországon.
A múlt évben a külföldi közvetlen részvénytőke-befektetések legnagyobb része a szolgáltató ágazatokba – ezen belül a szállítás, raktározás, posta és távközlés (337 millió euró), az ingatlanügyek, gazdasági szolgáltatás (370 millió euró) és a kereskedelem, javítás (255 millió euró) ágazatokba – áramlott.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet