BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még mindig nem torgyáni az agrárbüdzsé

2004. november 7. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Valamennyire talán még a torgyáni képzeletet is meglódítaná a jövő évre tervezett agrárbüdzsé, a tervezett 327,8 milliárd forint ugyanis már közeledik az egykori földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter legszebb, több mint 400 milliárdos álmához. Igaz, az annak idején felvetett számkombináció egyesek szerint nem is egy évben lett volna elosztva, bár ezt az akkoriban nemigen kommunikálták.
Mindent összevetve agrár- és vidékfejlesztési támogatásokra 2005-ben a 2001-es 194,3 milliárd forintnál 68,7 százalékkal több jut – ami jelentős növekedés még az időközbeni mintegy 25 százalékos inflációval számolva is – az idei 290,3 milliárd forinthoz viszonyítva pedig 11,8 százalékos a növekedés – mondta Németh Imre agrárminiszter. A tárca vezetője úgy véli, hogy az EU-tagság legnagyobb haszonélvezője az agrárium, a jövő évi források között ugyanis már 169,3 milliárd forint az uniós rész, s ennél kevesebb, 158,4 milliárd a nemzeti forrás.
A vidékfejlesztési források jövőre csaknem 40 milliárd forintra – a 2001-es több mint négyszeresére – nőnek, a termelési támogatások összege pedig csaknem 100 milliárddal, több mint 180 milliárd forintra duzzad négy év alatt.
Az agrárminiszter jelentős előrelépésnek tartja, hogy a normatív támogatás növekszik, miközben a piaci arányaiban és mennyiségben is csökken. Kevesebb pénzért kell pályázni, normatív alapon több pénz jut az ágazatba.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet