BUX 139331.12 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hosszabb lesz és később készül el a 4-es metró

2004. május 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jövő évtől normatív módon támogatja az állam a városi tömegközlekedést és az utak helyreállítását – erről kedden állapodott meg a miniszterelnök és a főpolgármester. Az intézkedés 63 várost és mintegy hatmillió állampolgárt érint. A normatív modell lényege, hogy a társaságok minden egyes, díjbevételből származó forintjához egyet ad az önkormányzat és egyet a költségvetés. Nagyjából ez az elv érvényesül az útfelújításoknál is, ahol a kormány és a fenntartó fele-fele arányban állja a költségeket. Demszky Gábor a megállapodást áttörésnek nevezte, a kormányfő ugyanakkor kitért a fővárosi intézményrendszer átszervezésének szükségességére is.
A kormányfő és a főpolgármester döntött arról is, hogy a 4-es metró az eredeti tervekhez képest hosszabb útvonalon, a Bosnyák térig jár majd. A kormány továbbra is a beruházás finanszírozásának 70 százalékát vállalja.
Már az is tudható, hogy az Európai Beruházási Bank (EIB) alelnöke hétfőn 25 százalékos vissza nem térítendő támogatást ígért a 4-es metró építéséhez. Demszky közölte, hogy a 2-es metró vonalán ugyanolyan szerelvények szállítják majd az utasokat, mint a 4-esen. Az új kocsik beszerzésére közös tendert írnak ki. A munkálatok a vasúthatósági engedély megszerzése után kezdődhetnek, ezzel egy időben meg kell állapodni az építést akadályozó környezetvédelmi csoporttal. A beruházás konkrét ütemterve azonban egyelőre ismeretlen.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet