Az évközi nyugdíjemelések folyósítása miatt megugró társadalombiztosítási kiadásokra vezethető vissza az államháztartás novemberi hiányának több mint 250 milliárd forintos növekedése. Az előző hónapban elért deficit 20 milliárd forinttal meghaladja a Pénzügyminisztérium becslését, bár a tárca politikai államtitkára, Veres János szerint ekkora hibahatárral számolt a minisztérium. A november végi adat mindenesetre ahhoz karcsú volt, hogy az elemzők felülbírálják az egész évre vonatkozó, a tárcáénál 70-120 milliárd forinttal nagyobb hiányra vonatkozó prognózisukat.
