BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elbocsátott dolgozó is kaphat jutalmat

2003. november 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Azok a dolgozók is részesülhetnek az esetleges év végi jutalomból, akiket a központi létszámleépítés során már elbocsátottak az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatalból (APEH) - mondta lapunknak a hivatal. Az elbocsátások november 8. óta tartanak a szervezetnél, a felmentési okiratok, illetve csoportos létszámleépítések esetén a leépítésről szóló értesítések átadásával. Az adóhivatalnak még idén 1100 dolgozójától kell megválnia.
A munkajogi szabályok értelmében jutalomban a kifizetésének időpontjában állományban lévő dolgozó részesülhet. A felmentési idejüket töltők az állomány részét képezik, a hat hónapos felmentési idő pedig magában foglalja az év végi jutalom kifizetésének időpontját. Ez a juttatás azonban nem része a kötelezően fizetendő bérnek, a nyújtott teljesítmény függvényében részesülhet belőle az elbocsátott dolgozó - közölte az adóhivatal.
Az APEH jó esélyt lát arra, hogy teljesíti a szokásos évi jutalom feltételeit, jelesül az szja-ból és az áfából november 30-ig beszedik az elvárt összeget. Az október végi bevételi adatok alapján ehhez átlagon felüli eredményt kellene elérnie a hivatalnak novemberben (NAPI Gazdaság, 2003. november 19., 1-3. oldal). A szervezet tájékoztatása szerint sok múlik a november 20. utáni áfabefizetéseken.

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet