BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább nőnek a banki kamatok

2003. június 22. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jegybanki kamatemelés után mind több bank jelent be betétikamat-emelést. A lakossági oldalon a Raiffeisen Bank - amely az első, 100 bázispontos kamatemelés után 75-100 bázisponttal emelte a kamatait - a 200 bázispontos MNB-kamatemelés után újabb 85-125 bázisponttal emelte meg betéti kamatait. A bank árazásában láthatóan figyelemmel kísérte a HVB és az Erste csütörtökön bejelentett döntéseit, mivel legjobb ajánlata, az 5 millió forintot meghaladó összeg 3 hónapos betétlekötése esetén a versenytársaknál 5-10 bázisponttal többet, 9,1 százalékos kamatot ígér.
A lakossági oldalon lépett a Konzumbank is, ám a lakossági betétversenyben a legjobb ajánlatokkal rendelkező pénzintézetek között lévő bank ajánlatainak 100 bázispontos emelése vélhetően még csak az első jegybanki döntésre adott válasz volt. Vállalati betéti kamatain is mind több pénzintézet változtat, hitelkamat-emelésről mindeddig nincs hír.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet