BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A diplomások az új adótábla kárvallottjai

Mintegy 120 milliárd forintot hagy az adózóknál jövőre az szja-terhelés csökkentése a Pénzügyminisztérium (PM) szerint. A nettó pozíciók javulását szolgálja, hogy a kormány nem szünteti meg az egyéni nyugdíjjárulék adókedvezményét. Egyes számítások szerint az új adótábla kárvallottjai a diplomások lehetnek.

2002. szeptember 23. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Alaposan felbolygatta a közvéleményt a kormány vasárnapi ülésén jóváhagyott adótábla. A munkavállalói érdekképviseletek szerint a kormány által tervezettnél nagyobb béremeléssel lehet csak kompenzálni a korábban hangoztatottnál mérsékeltebb adóteher-csökkentést. A nagyobbik ellenzéki párt, a Fidesz alelnöke már vasárnap kifejtette, hogy visszalépésnek, a választási ígéretekkel ellentétesnek értékelik az új adótáblát. A kisebbik koalíciós partner, az SZDSZ elnöke viszont úgy látja, hogy az államháztartás jelenlegi helyzetében nem volt lehetőség a terhek nagyobb mértékű könnyítésére. A PM szerint a sávok kitolása és az adójóváírás kiterjesztése révén az átlagkeresetek kikerülnek a legfelső adókulcs alól. A tárca szerint egyébként a 2 százalékpontos szja-csökkentés 120 milliárd forint megtakarítást jelent az adózóknak. Számításaink szerint komoly, mintegy 40 milliárd forint bevételkiesést jelent a tb-kasszának a módosítás, vagyis az egészségügyi hozzájárulás és a tb-rendszerbe fizetett járulékrész lefaragása.
(Részletek a 4. oldalon)

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet