BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A cégek kevés biztosítást kötnének a jövőben

2002. július 29. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A vállalatok 91 százaléka a következő két évben nem kíván új biztosítást kötni, így a piac csak kismértékben növekedhet - derül ki a GfK Hungária Piackutató Kft. felméréséből. A felmérés szerint azok a cégek, amelyek mégis erre adják a fejüket, többnyire vagyon- és felelősségbiztosítást, illetve gépjármű biztosítást kötnének. Ugyanakkor a cégvezetők szerint aránytalanul magasak a díjak, illetve úgy látják, hogy a káreseménnyel kapcsolatos biztosítói döntések túl sokáig tartanak.
A GfK elemzéséből kiderül, hogy csaknem valamennyi gazdálkodó szervezetnek van valamilyen biztosítása, legtöbbjük azonban csak gépjárművei kárára számít. Egyéb biztosításokat viszonylag kevés cég vesz igénybe. A mezőgazdasági vállalkozások az átlaghoz képest több, a kereskedelemben működők viszont kevesebb biztosítási szolgáltatást vesznek igénybe. A NAPI Gazdaság információi szerint a mezőgazdasági vagyon mintegy 40 százaléka nincs biztosítva, így az ágazatban jelentős lehet a biztosítási védelemmel egyáltalán nem rendelkező cégek száma.
Az internetes üzletkötés ma még nem elterjedt, a biztosítással rendelkező vállalatok mindössze 3 ezreléke kötött ily módon szerződést - ezen belül leginkább járművekre -, ám a következő egy évben a cégek 4 százaléka tervezi ezt. Elsősorban a gyorsaság miatt, illetve mert ez a megoldás bármikor hozzáférhető.
(NAPI)

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet