A kormány pénteken felosztotta azt a 48 milliárd forintot, amivel a zárszámadási törvényben megemelték a központi költségvetés 2001. évi általános tartalékát, miután kimerült az eredeti 36,7 milliárd forintos keret. A pótlólagos forrásból legnagyobb tételt a belügyi tárca kapta a különböző biztonsági intézkedésekre. A Közlekedési és Vízügyi Minisztérium árvízvédelmi feladatokra és az Alföld Koncessziós Autópálya Rt.-nek folyósítandó támogatásra fordítja a 3 milliárd forintot - mondta Borókai Gábor szóvivő a sajtótájékoztatón. Az oktatási tárca főként a felsőoktatás fejlesztésére fordít 4,5 milliárdot. A PM pedig egyebek mellett a nyugdíjas-nyilvántartó és a központosított illetmény-nyilvántartó rendszer kiépítését finanszírozza a neki juttatott keretből, míg az ifjúsági tárca az olimpiai sportágakat támogatja a kapott 4,4 milliárdból. A Gazdasági Minisztérium szennyvízkezelési feladatokat finanszíroz a pénzből, a kulturális tárca pedig többek között egyházi iskolák támogatására fordítja a pénzt, s 1,5 milliárd forint jut az egészségügyi intézmények konszolidációjára. A külügyi tárca főként a határon túli intézmények támogatására költi a 1,5 milliárdot, a Szociális és Családügyi Minisztérium pedig kiegészítő közmunkaprogramra fordítja a neki juttatott összeget. A minisztériumok az említett összegeket még az idén felhasználják - tette hozzá Borókai. A kormány a teljes keretet felosztotta, vagyis év végére teljesen kimerül az általános tartalékalap.
D. J.
