BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Januártól még nem lesz matrica az M5-ösön?

2001. november 7. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idő rövidsége miatt idén már nem születik meg az az egyezség az Alföld Koncessziós Autópálya (AKA) Rt. és az állam között, amely alapján a jövő év elejétől az M5-ös autópályára is kiterjesztenék a matricás díjszedési rendszert - tudtuk meg. A társaság kész tárgyalni a közlekedési tárcával az állami autópályákon alkalmazott matricás díjszedési rendszer bevezetéséről, ám miután az AKA magántulajdonban lévő cég, arra is figyelemmel kell lennie, hogy fenntartsa pénzügyi egyensúlyát, vagyis elegendő bevétellel rendelkezzen a költségei fedezéséhez - mondta korábban Jean-Loup de Beauvoir, az AKA vezérigazgatója. Információink szerint az AKA Rt.-nek idén 7 milliárd forintot kell visszafizetnie 60 milliárd forintos hitelállományából. A cég 2001-es várható teljes bevétele 11 milliárd forint, ebből körülbelül 7 milliárd forint származik az autópálya-díjakból és 4 milliárd forintot kap a cég az államtól üzemeltetési támogatás címén. Tavaly 10 milliárd forinthoz jutott a cég e két forrásból.
D. J.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet