Idén szeptember végéig összesen 109 482 új személyautót adtak el Magyarországon, míg tavaly 98 587-et, vagyis 11 százalékkal nőtt az új autók eladása a bázishoz képest. A Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületéhez (MGE) tartozó márkák növekedése 12,9 százalékos, míg a Suzukié 4 százalék - derül ki a két társaság adataiból. Az MGE-márkákból idén 87 757-et értékesítettek, míg a Suzukikból 21 725-öt. A Magyar Suzuki Rt. emellett 43 565 személyautót értékesített külföldön, a tavalyi 33 940 után. A növekedésben meghatározó szerepe volt a Wagon R-nek - tudtuk meg a cégtől. Az esztergomi Suzuki idén 80 ezer autót kíván eladni, amiből várhatóan a tavalyihoz hasonló nagyságú - 50 ezer - lesz az export. Győző Gábor, az MGE ügyvezető elnöke lapunknak elmondta, hogy az MGE-márkák értékesítése a várakozásoknak megfelelően alakult, éves szinten 10-15 százalékos növekedést várnak. Változatlan a kiskocsik iránti érdeklődés. Az MGE-hez tartozó márkák közül a kisautó kategóriából 33 087-et értékesítettek, ami 41 százalékos növekedés. Az elnök elmondta, hogy az év első kilenc hónapjában az eladott járművekből 86 százalék származott az alsó közép és a kiskocsi kategóriából. Győző megjegyezte, hogy a 3,5 tonna feletti tehergépjárművek értékesítését javíthatja a kis- és középvállalkozások által a Széchenyi terv pályázatán elnyerhető támogatás, s ennek köszönhetően gyarapodhat a belföldi fuvarozó társaságok járműparkja. Idén szeptemberig 2455 nagy haszongépjárművet adtak el, a tavalyi 2044 után.
D. J.
