Hatvanmilliós bukást okozott a fuvarozóknak az időjárás
Bár kommunikációs eszközökkel tökéletesen fel voltak szerelve a szállítmányozó cégek sofőrjei, a legnagyobb gond az információhiány volt a március 14−15-i hófúvások során, amiért többen a hatóságokat is bírálták − derül ki a Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) felméréséből. Az MLBKT szerdai közleménye szerint a hófúvások logisztikai hatásait felmérő rövid kérdőívre tizenöt érintett fuvarozó vállalkozástól érkezett válasz. Az adatszolgáltatók összesen 151 érintett tehergépjárműről és csaknem 60 millió forintos kárról számoltak be. Kiderült, hogy a válaszadók több mint felének, jellemzően a kisebb cégeknek nincs vészhelyzeti protokollja, azaz nincsenek általános irányelvek és tervek a váratlan események kezelésére. A károk között befagyott fékekről, árokba fordult, behavazott tehergépjárművekről és kötbérterhekről számoltak be a legtöbben − közölte az MLBKT.
