Az OTP egymaga döntötte mínuszba a Budapesti Értéktőzsde vezető indexét, a többi papírral nem történt sok minden. Enyhe emelkedéssel kezdte a napot a BUX, ám másfél órával a nyitás után meredeken zuhanni kezdett a részvénykosár. A 18 120 pontos maximumot hamar követte a 17 843 pontos napon belüli minimum, az utolsó három órát pedig gyakorlatilag moccanás nélkül vészelte át az irányadó pesti részvényindex. Végül 0,7 százalékos mínuszban, 17 909 ponton állt meg a piac. A forgalom nem volt túl jelentékeny, de a kilencmilliárd forintot azért meghaladta a részvények adásvételének értéke − persze ennek háromnegyedét szokás szerint az OTP hasította ki. A bankrészvény azonnal meredek lejtőre került, és meg sem állt a kétszázalékos mínuszig. Innen csak egészen picit tudott szépíteni, így 1,8 százalékos értékvesztéssel, 4417 forinton zárt, s ezzel egymaga húzta mélyen a negatív tartományba a budapesti piacot. A zuhanásnak kevés köze lehetett a magyar bankhoz, sokkal inkább a ciprusi tőkeforgalmi korlátozások és a formálódó betétesellenes európai bankpolitika okozhatta (amely nagy mínuszokhoz vezetett a kontinens pénzügyi szektorában). A többi részvénnyel nem történt sok minden. A Mol napközben elszenvedett veszteségeit ledolgozva nullában zárt, 16 295 forinton. A Magyar Telekom két forinttal, 410-ig erősödött. A Richter 0,3 százalékos esés után 33 240 forinton zárt, ellenben a jövőbeli hatalmas egyszeri kifizetés reménye által hajtott Egis − minimális forgalom mellett − éppen ennyit emelkedett, és 18 600 forinton fejezte be a napot. Nagyot, közel 5 százalékot esett az Appeninn, a Pannergy pedig továbbra sem tud magára találni, ezúttal közel 2 százalékkal csökkent az árfolyama. Nagy vesztes volt még a TVK, amely 5,3 százalékot esett.
