BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Félmilliárd dollár hitelt vesz fel a Mol

2013. március 28. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kedden egy 480 millió dollár összegű többdevizás rulírozó hitelről szóló megállapodást írt alá a Mol − tette közzé a BÉT honlapján a magyar olajvállalat. A hitelszerződés koordinátorai az Erste Group Bank AG, valamint a KBC Bank NV, míg az ügynöki szerepet a Citibank International Plc látja el. A tájékoztató szerint az eddigi hitelező partnerekhez idén két új bankcsoport is csatlakozott, mely egyfelől a Mol‐csoport finanszírozása iránti piaci érdeklődést mutatja, továbbá pénzügyi stabilitást is jelent számukra. A hitelszerződés futamideje három év, és további két évvel meghosszabbítható.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet