BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

Befektetés

04.
16.
00:00

A gabonákból még nem aratták le a profitot

Múlt pénteken még kéthetes csúcson zártak az élelmiszerárak a chicagói tőzsdén, hiszen a befektetők az amerikai kereslet emelkedésére számítottak. A hétvégi árupiaci vérengzés aztán a hét elején az élelmiszereknél is éreztette hatását, a kukorica több mint egy százalékot, a búza pedig majdnem három egységnyit esett. Ezért elsősorban a vártnál gyengébb első negyedéves kínai GDP-adat a felelős.

Szerző(k):
Beke Károly
04.
16.
00:00

Esésből is lehet profitálni a K&H Alapkezelőnél

Új alapot indít a K&H Alapkezelő, melynek sajátossága, hogy az emelkedés mellett a piac esése esetén is profitot nyújt az ügyfeleknek − olvasható a cég közleményében. A szakemberek szerint a K&H negatív is pozitív származtatott tőkevédett alap azoknak jelenthet megoldást, akik elbizonytalanodtak az utóbbi időszak részvénypiaci emelkedését látva és a profit realizálásán gondolkodnak. Az új termékkel elérhető hozam fele-fele arányban függ a német DAX és a svájci SMI indexek teljesítményétől. A két index emelkedése esetén a K&H 70 százalékos részesedést kínál a pozitív teljesítményből, a hároméves futamidő alatt az elérhető hozam 50 százalék is lehet. Az új alap azonban a részvénypiacok visszaeséséből is profitot biztosít a befektetőknek, bár ennek mértéke kisebb, így továbbra is azzal járnak jobban az ügyfelek, ha pozitív marad a hangulat a piacokon. Az új termék május 3-ig jegyezhető az alapkezelőnél.

Szerző(k):
Beke Károly
04.
16.
00:00

Megtartotta erős szintjét a forint

Véget érhet a forint trenddel szembeni mozgása a héten − véli Bámli Károly, a Commerzbank devizakereskedője. Az elmúlt héten ugyanis úgy erősödött a forint, hogy közben az euró gyengült a dollárhoz képest. A héten a magyar konvergenciaprogram lesz a legfontosabb hazai vonatkozású esemény, ám az eddigieknek megfelelően inkább a nemzetközi eseményeket követheti le a forint árfolyama. Mindenesetre az erős ellenállásnak tartott 292,50-es szint esetleges elérése után jöhet egy kisebb korrekció, de ha minden így marad, akkor nem kell egyhamar ismét 300-as szintekre számítani. Hétfőn amúgy a forint mozgása lekövette a legfontosabb devizapárnak tartott euró/dollár mozgását. Az euró ugyanis az 1,31-es szintig emelkedett a dollárral szemben, ami 294-es euró/forint árfolyamot eredményezett. Az euró/dollár árfolyam az elmúlt két napban az 1,3035−1,3135-ös szintek közé ékelődött be, amiből a keddi német ZEW index mozdíthatja ki az árfolyamot. Délután egy dollár 224,50 forintot ért, míg egy frankért 242 forintot kellett adni.

Szerző(k):
Deák Bálint