Véget érhet a forint trenddel szembeni mozgása a héten − véli Bámli Károly, a Commerzbank devizakereskedője. Az elmúlt héten ugyanis úgy erősödött a forint, hogy közben az euró gyengült a dollárhoz képest. A héten a magyar konvergenciaprogram lesz a legfontosabb hazai vonatkozású esemény, ám az eddigieknek megfelelően inkább a nemzetközi eseményeket követheti le a forint árfolyama. Mindenesetre az erős ellenállásnak tartott 292,50-es szint esetleges elérése után jöhet egy kisebb korrekció, de ha minden így marad, akkor nem kell egyhamar ismét 300-as szintekre számítani. Hétfőn amúgy a forint mozgása lekövette a legfontosabb devizapárnak tartott euró/dollár mozgását. Az euró ugyanis az 1,31-es szintig emelkedett a dollárral szemben, ami 294-es euró/forint árfolyamot eredményezett. Az euró/dollár árfolyam az elmúlt két napban az 1,3035−1,3135-ös szintek közé ékelődött be, amiből a keddi német ZEW index mozdíthatja ki az árfolyamot. Délután egy dollár 224,50 forintot ért, míg egy frankért 242 forintot kellett adni.
Érdekesen alakult a másodlagos állampapírpiac. A 10 és a 15 éves lejáratú állampapíroknál ugyanis jelentős, 12 és 13 bázispontos csökkenés volt, ami 5,56, illetve 5,68 százalékos hozamot eredményezett. A többi lejáratnál viszont stagnálás vagy csak 1 bázispontos elmozdulás volt, így ezek hozamai 4,16 és 5,17 százalék között szóródtak.
