Rákapott az emelkedésre a Telekom
Az amerikai piacok további emelkedése ellenére csak szenvedett a magyar tőzsde pénteken, aminek hátterében a befektetők óvatossága állhat. Különösen az OTP és a Mol nem tudott élni a megelőző napok jó nemzetközi hangulatával. A gyorsjelentésük óta a két cég árfolyama gyakorlatilag nem mozdult. Az olajtársaság azonban mintha már kezdene éledezni, pénteken is a nap végén szépen felhúzták, annak ellenére, hogy az olajár sokat esett a napokban. A Mol ennek ellenére kitört a csökkenő trendből, és pénteken 0,9 százalékkal magasabban, 16 700 forinton zárt. Az OTP-nél ugyanakkor a növekvő rosszhitel-portfólió, illetve a tranzakciós adó esetleges megemeléséről szóló hírek tarthatják vissza a befektetőket, hogy áthúzzák a kemény ellenállást jelentő 5000 forintos szinten az árfolyamot. Az elmúlt napokban így 4900 környékén kereskedtek a részvénnyel, pénteken például pontosan ezen a szinten zárt, 0,7 százalékos esést követően.