BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
header

Befektetés

05.
21.
00:00

Blogplatformot vesz a Yahoo

A Yahoo újra trendi szeretne lenni, hogy megnyerje magának a 18−24 éves felhasználókat, és ennek érdekében jókora összeget -1,1 millárd dollárt - fizet az utóbbi években nagyon felkapottá vált blogplatformért, a Tumblr-ért. A nagyrészt vicces képek, videók és animált gif-ek megosztására használt Tumblr nézettsége exponenciálisan nőtt, áprilisban már 117 millió egyedi látogatója volt a blogplatform oldalainak, túlnyomórészt a megcélzott fiatal korcsoportban. Az üzlettel a Yahoo egy lépésben megválik készpénzállományának negyedétől, és azt kockáztatja, hogy akkorát bukjon az üzlettel, mint a Facebook tavalyi hasonló nagyságrendű felvásárlásával, az Instagrammal.

Szerző(k):
Kasnyik Márton
05.
21.
00:00

Rákapott az emelkedésre a Telekom

Az amerikai piacok további emelkedése ellenére csak szenvedett a magyar tőzsde pénteken, aminek hátterében a befektetők óvatossága állhat. Különösen az OTP és a Mol nem tudott élni a megelőző napok jó nemzetközi hangulatával. A gyorsjelentésük óta a két cég árfolyama gyakorlatilag nem mozdult. Az olajtársaság azonban mintha már kezdene éledezni, pénteken is a nap végén szépen felhúzták, annak ellenére, hogy az olajár sokat esett a napokban. A Mol ennek ellenére kitört a csökkenő trendből, és pénteken 0,9 százalékkal magasabban, 16 700 forinton zárt. Az OTP-nél ugyanakkor a növekvő rosszhitel-portfólió, illetve a tranzakciós adó esetleges megemeléséről szóló hírek tarthatják vissza a befektetőket, hogy áthúzzák a kemény ellenállást jelentő 5000 forintos szinten az árfolyamot. Az elmúlt napokban így 4900 környékén kereskedtek a részvénnyel, pénteken például pontosan ezen a szinten zárt, 0,7 százalékos esést követően.

Szerző(k):
Deák Bálint