Az amerikai piacok további emelkedése ellenére csak szenvedett a magyar tőzsde pénteken, aminek hátterében a befektetők óvatossága állhat. Különösen az OTP és a Mol nem tudott élni a megelőző napok jó nemzetközi hangulatával. A gyorsjelentésük óta a két cég árfolyama gyakorlatilag nem mozdult. Az olajtársaság azonban mintha már kezdene éledezni, pénteken is a nap végén szépen felhúzták, annak ellenére, hogy az olajár sokat esett a napokban. A Mol ennek ellenére kitört a csökkenő trendből, és pénteken 0,9 százalékkal magasabban, 16 700 forinton zárt. Az OTP-nél ugyanakkor a növekvő rosszhitel-portfólió, illetve a tranzakciós adó esetleges megemeléséről szóló hírek tarthatják vissza a befektetőket, hogy áthúzzák a kemény ellenállást jelentő 5000 forintos szinten az árfolyamot. Az elmúlt napokban így 4900 környékén kereskedtek a részvénnyel, pénteken például pontosan ezen a szinten zárt, 0,7 százalékos esést követően.
A Richter-papírokra ugyan az elemzők többsége vételi ajánlást adott, ennek ellenére a részvénynek csak kisebb emelkedésre (vagy arra sem) futja. Az MSCI-indexkosárba való visszakerülés vélhetően gyógyír lenne az árfolyamnak, amely pénteken például 1,1 százalékkal, 34 110 forintra esett vissza. A Magyar Telekom viszont bent maradt az MSCI-ben, és ennek hatására második napja száguldott a részvény, gyakorlatilag pluszban tartva a BUX indexet, a távközlési cég árfolyama ugyanis 2 százalékkal, 365 forintra drágult.
A múlt hét egyik sztárpapírja, az Egis pénteken megpihent. A záró szakasz előtt még pluszban volt az árfolyama, azonban az utolsó percekben érkező eladók végül 0,9 százalékkal, 19 080 forintra lökték vissza, ez azonban inkább csak korrekciónak tekinthető a 19 500 forintos ellenállás előtt. A BUX így összességében 18 779 ponton, 0,03 százalékos pluszban zárt.
