BUX 139299.57 0,0 %
OTP 45290 -0,02 %
header

Befektetés

05.
27.
00:00

Megszakadt a heti emelkedés Amerikában

Folytatták az esést a főbb európai indexek, így hiába javult a német üzletihangulat-index, az exportkilátások a partnerek gyengélkedése miatt továbbra is negatívak. Hiába lett jóval magasabb a vártnál az amerikai tartós fogyasztási cikkek rendelésállománya is áprilisban, a kereskedést még mindig a gyenge kínai feldolgozóipari adatok, illetve az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed azon bejelentése irányította, mely szerint akár csökkenthetik is a mennyiségi monetáris lazító program volumenét. \"Eddig a jegybanki fellépések miatt volt ilyen jó hangulat a kereskedők között, ha ez megszűnik, vagy legalábbis csökken, akkor sokan felteszik a kérdést, mi lesz a következő katalizátor\" − mondta a Marketwatch-nak Richard Hunter, a Hargreaves Lansdown szakértője. Összességében pénteken a párizsi CAC−40 0,3, a frankfurti DAX és a londoni FTSE−100 pedig 0,6 százalékot esett, ami mindegyik indexnek egy százalék feletti mínuszt jelentett heti összevetésben. Nem volt jó napjuk a periféria indexeinek sem: Milánóban 0,7, míg Madridban 0,9 százalékos veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni. A céges eredményeket nézve szembetűnő a bankok rossz szereplése: a Commerzbank 2,8, a Deutsche Bank 2,4, a BNP Paribas 1,25, míg a Société Générale 0,8 százalékot bukott. A kereskedés a tengerentúlon sem indult a legfényesebben, ám a nap végére − főképp a jó makroadatnak köszönhetően − már sikerült valamennyire visszakapaszkodniuk a tőzsdéknek: a Dow Jones ipari átlaga például a pozitív tartományban zárt, igaz, minimális, 0,06 százalékos eredménnyel. Ez sem volt elég a heti eredmény kozmetikázásához, amely mínusz 0,3 százalék lett. A hét utolsó napján lényegében stagnált az S&P−500 és a Nasdaq is, a heti teljesítményük azonban negatív, mindketten 1,1 százalékot vesztettek értékükből, ezzel pedig véget ért a négy hete tartó emelkedés az Egyesült Államokban.

Szerző(k):
Dzindzisz Sztefan
05.
24.
00:00

Londoni magyarokra utazna a Nordtelekom

Magyar és nemzetközi terjeszkedési lehetőségeket vizsgált meg a Nordtelekom Nyrt., mely a finanszírozás érdekében június első felében részvényaukciót tervez 16−20 forint közötti árfolyamon − jelentette be közleményben a cég csütörtökön. Az elsődleges piac Nagy-Britannia lehet, ahol a statisztikák szerint mára 250-300 ezer magyar munkavállaló és családjuk él, a cég így telefon- és internetszolgáltatóként szeretne megjelenni ezen a piacon. A másik bővülési irányt Lengyelországban tárta fel a Nordtelekom, ahol a társaság a varsói tőzsdére bevezetett, a voip-szolgáltatások terén piacvezető lengyel szolgáltatóval, az Aiton Caldwell vállalattal tervez együttműködést. A lengyel cég a közelmúltbeli amerikai és romániai terjeszkedése után sikeres üzleti modelljével Magyarországon is szeretne megjelenni, amellyel kapcsolatban a Nordtelekommal folytat tárgyalásokat.

Szerző(k):
Beke Károly
05.
24.
00:00

Csányi: Négy-öt magyar nagybank maradhat

Magyarország legnagyobb bankjai közül minden második eladósorba kerülhet a következő néhány évben, az OTP Bank Nyrt. pedig a vevők között lehet − mondta Csányi Sándor, a bank elnök-vezérigazgatója a Reutersnek. Jelenleg nyolc nagy bank van Magyarországon, néhány év múlva azonban biztosan nem lesz ennyi − mondta Csányi. Hozzátette, hogy ha jósolnia kellene, akkor szerinte négy, legfeljebb öt cég maradhat meg a mostani nyolcból. Arról természetesen nem akart beszélni, hogy a szereplők közül melyek tűnhetnek el a piacról, de elmondása szerint az OTP elsősorban a vállalati hitelek és a privátbanki szolgáltatások terén növelné részesedését. A bankvezér szerint az üzleti környezet továbbra is kedvezőtlen lesz Magyarországon, hiszen a bizalom visszatérése nagyon lassú folyamat, ráadásul a jegybank fokozatos kamatcsökkentései is rontják a magyar eszközök vonzerejét. A szakember szerint a magyar kamatmarzsok csökkentése miatt egyre inkább a külföldi leánybankokra kell támaszkodni, elsősorban az orosz, az ukrán, a román és a bolgár cégekben lát fantáziát. A jelenlegi 45 százalék után két-három éven belül az OTP profitjának 70-75 százaléka jöhet majd a külföldi leánybankoktól − emelte ki. Tíz éven belül ez az arány már 90 százalékra emelkedhet, mivel az OTP a vonzó nemzetközi piacokon is terjeszkedni szeretne.

Szerző(k):
Beke Károly