BUX 139090.18 -0,15 %
OTP 45290 -0,02 %
header

Befektetés

05.
23.
22:00

Még mindig jó forinttal kamatért kereskedni

A CNBC összeállítása szerint a világon jelenleg az ötödik legmagasabb a magyar carry trade, vagyis továbbra is érdemes a forint piacán kereskedni a magas kamatkülönbözet miatt. Magyarországnál jobban csak a Dél-afrikai Köztársaságban, Indonéziában, Oroszországban és az eurózóna perifériáján lehet keresni a kamatokkal. A 4,75 százalékos magyar alapkamat az ötödik legmagasabb kamatkülönbözetet biztosítja a befektetőknek, a CNBC cikke is kiemeli, hogy 2012-ben sokan fordultak a kevésbé likvid piacok, például Lengyelország és Magyarország felé a magas alapkamatok miatt. Arra azonban figyelmeztetnek, hogy a piaci stresszhelyzetekre a forint és a magyar kamat érzékenyebben reagál, mint a nagy nemzetek devizái, illetve a magyar kötvénypiac kapcsán is kiemelik, hogy az alacsony likviditás miatt néha nehéz gyorsan eladni a papírokat.

Szerző(k):
Beke Károly
05.
23.
22:00

Vége lehet az alacsony magyar hozamoknak

Heves reakciót váltott ki a laza monetáris politikához szokott tőzsdéken az amerikai jegybank (Fed) elnökének a nyilatkozata, hogy az amerikai jegybank hamarosan korlátozhatja az eddigi kötvényvásárlási programot. Az amerikai gazdaság élénkülése és a Fed kötvénypiacról való kivonulása az amerikai kötvényhozamok emelkedését eredményezheti, ami egyben gátat szabhat a magyar kötvénypiaci hozamok további csökkenésének is − véli Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója. Mivel a legutóbbi ülés jegyzőkönyve szerint a Fed monetáris tanácsa nincs egységes véleményen arról, mikortól lehet mérsékelni a kötvényvásárlási programot, ezért a következő hónapokban a piacok az eddigieknél érzékenyebben reagálhatnak a gazdasági adatokra. Sőt, mi több, nagy esély van arra, hogy a tőzsdék paradox módon éppen a kedvező gazdasági adatokra fognak eséssel reagálni az ennek függvényében várható jegybanki szigorítás miatt.

Szerző(k):
Deák Bálint