BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csányi: Négy-öt magyar nagybank maradhat

2013. május 24. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarország legnagyobb bankjai közül minden második eladósorba kerülhet a következő néhány évben, az OTP Bank Nyrt. pedig a vevők között lehet − mondta Csányi Sándor, a bank elnök-vezérigazgatója a Reutersnek. Jelenleg nyolc nagy bank van Magyarországon, néhány év múlva azonban biztosan nem lesz ennyi − mondta Csányi. Hozzátette, hogy ha jósolnia kellene, akkor szerinte négy, legfeljebb öt cég maradhat meg a mostani nyolcból. Arról természetesen nem akart beszélni, hogy a szereplők közül melyek tűnhetnek el a piacról, de elmondása szerint az OTP elsősorban a vállalati hitelek és a privátbanki szolgáltatások terén növelné részesedését. A bankvezér szerint az üzleti környezet továbbra is kedvezőtlen lesz Magyarországon, hiszen a bizalom visszatérése nagyon lassú folyamat, ráadásul a jegybank fokozatos kamatcsökkentései is rontják a magyar eszközök vonzerejét. A szakember szerint a magyar kamatmarzsok csökkentése miatt egyre inkább a külföldi leánybankokra kell támaszkodni, elsősorban az orosz, az ukrán, a román és a bolgár cégekben lát fantáziát. A jelenlegi 45 százalék után két-három éven belül az OTP profitjának 70-75 százaléka jöhet majd a külföldi leánybankoktól − emelte ki. Tíz éven belül ez az arány már 90 százalékra emelkedhet, mivel az OTP a vonzó nemzetközi piacokon is terjeszkedni szeretne.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet