BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Londoni magyarokra utazna a Nordtelekom

2013. május 24. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyar és nemzetközi terjeszkedési lehetőségeket vizsgált meg a Nordtelekom Nyrt., mely a finanszírozás érdekében június első felében részvényaukciót tervez 16−20 forint közötti árfolyamon − jelentette be közleményben a cég csütörtökön. Az elsődleges piac Nagy-Britannia lehet, ahol a statisztikák szerint mára 250-300 ezer magyar munkavállaló és családjuk él, a cég így telefon- és internetszolgáltatóként szeretne megjelenni ezen a piacon. A másik bővülési irányt Lengyelországban tárta fel a Nordtelekom, ahol a társaság a varsói tőzsdére bevezetett, a voip-szolgáltatások terén piacvezető lengyel szolgáltatóval, az Aiton Caldwell vállalattal tervez együttműködést. A lengyel cég a közelmúltbeli amerikai és romániai terjeszkedése után sikeres üzleti modelljével Magyarországon is szeretne megjelenni, amellyel kapcsolatban a Nordtelekommal folytat tárgyalásokat.

A Nordtelekom növekedési terveinek megvalósításához tőkeemeléses forrásbevonást tervez, melynek első lépéseként a korábbi 1000 forint névértékű részvényeit egyenként száz darab 10 forintosra váltotta át. A társaság vezetése ettől a lépéstől azt várja, hogy részvényei likvidebbé, a magyar befektetők számára elérhetőbbé válnak. A vállalat második lépésként maximum 200 millió forintos névértékű tőkeemelést tervez oly módon, hogy maximum 20 millió darab részvényt bocsát ki.

Beke Károly
Beke Károly

Ez is érdekelhet