BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább dúlt az aggodalom a piacokon

2011. augusztus 4. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pánikszerű hangulat uralkodott a világ tőzsdéin tegnap, a sok negatív hír − az európai és az amerikai adósságválságok, a világgazdaság vészes lassulását mutató makroadatok, valamint a tőzsdei mutatók technikailag rossz képe − kockázatkerülésre készteti a befektetőket. A londoni FTSE−100 és a frankfurti DAX egyaránt 2,3 százalékot vesztett, amitől nem sokkal maradt el a párizsi CAC−40 2,1 százalékos esése. Az eurózóna perifériaországainak tőzsdéi ezúttal jobban bírták a napot, a milánói FTSE MIB csupán másfél, a madridi IBEX−35 pedig 0,8 százalékkal zárt alacsonyabban. A nap legnagyobb vesztese a nagy görög leírásai miatt profitcsökkenésről beszámoló, sőt profitfigyelmeztetést kiadó Société Générale volt, amely majdnem 9 százalékos összeomlással zárt. Ez természetesen a többi bankrészvényt is lehúzta, a Crédit Agricole több mint 6, a Commerzbank pedig 3 százalékot esett. Estek a svájci bankok is, egyedül az utóbbi hetekben sokat ütött olasz UniCredit bírta a rossz hangulatot, gyorsjelentése után 1,7 százalékot erősödött. A borús gazdasági kilátások miatt nagyot estek az autógyártók papírjai is, a Volkswagen például majdnem 5 százalékot vesztett értékéből, és a londoni parketten lévő nyersanyagtermelők is zuhantak: a BHP Billiton 4,2 százalékot, a Shell pedig 3,5 százalékot esett. Hasonlóan folytatódott a nap a tengerentúlon, ahol is a Dow Jones és az S&P−500 egyaránt 1,7 százalékos eséssel nyitott, ahonnan majdnem nullába visszapattant az index − egyes befektetők talán túladottnak látták a piacokat −, ám lapzártánk idején újra mélyebben a mínuszban jártak. Bár az ADP foglalkoztatottsági adata jobb, ezt két rossz makroadat − az új ipari rendelések és a szolgáltatási ISM index − is kompenzálta.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet