A megelőző napok pesszimizmusát követően tegnap újra a vevők voltak többségben a pesti börzén: a BUX a délelőtt folyamán és az utolsó órában bemutatott lendületes emelkedésnek köszönhetően 2,1 százalékos pluszban, 23 704 ponton fejezte be a napot.
A forgalom – elsősorban egy nagy OTP-kötésnek köszönhetően – megközelítőleg ötvenmilliárd forint volt.
A vezető részvények közül a Mol szerepelt a legjobban. A kereskedés elején még a negatív tartományban is megforduló olajpapír elsősorban az utolsó óra eseményeinek köszönhette közel 4 százalékos felértékelődését, a hajrában mintegy 500 forinttal emelkedő árfolyam a nap végén 20 740 forinton állt. Hasonló mértékű erősödést könyvelhettek el az OTP tulajdonosai is, a bankrészvény három százalékkal, 8210 forintra drágult. A Richter 0,1 százalékkal, 40 550 forintra erősödött, miközben a Magyar Telekom 0,6 százalékkal, 970 forintra gyengült.
A kisebb részvények közül több jelentős felértékelődést produkált: az IEB árfolyama például 8,7 százalékkal, kereken 5000 forintra emelkedett. Jelentősen javult a Fotex és a Rába jegyzése is, mindkét részvény öt százalékot meghaladó mértékben erősödött, előbbi 673, utóbbi 1114 forinton fejezte be a napot. A TVK 3,5, a Synergon pedig 3,2 százalékkal ért többet záráskor, mint egy nappal korábban, miközben a Graphisoft Park árfolyama közel egy százalékkal csökkent.
