BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább esett az olajszektor

2007. január 10. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az eladók uralták tegnap a nyugat-európai részvénypiacokat: a DAX, a CAC és az FTSE–100 egyaránt valamivel több mint fél százalékkal gyengült. A legrosszabbul az olajipari és a távközlési cégek részvényei teljesítettek, ami részben az olaj további esésének, részben a Vodafone egyik várható akvizíciójára adott pesszimista befektetői reakciónak volt betudható. Lefelé tartott a BP és a Total jegyzése, előbbire a gyengülő olaj mellett a Bear, Stearns & Co. leminősítése is kedvezőtlenül hatott. A pesszimista befektetői hangulat ellenére emelkedett a Commerzbank árfolyama, ami a JPMorgan és a UBS megemelt célárának volt köszönhető.
A negatív tartományban kezdték meg a tegnapi napot a főbb tengerentúli részvényindexek is, később azonban emelkedtek a mutatók, így lapzártánkkor a Dow már „csupán” 0,2 százalékos mínuszban állt, miközben a Nasdaq kismértékű többletet mutatott. Pesszimista hangulat jellemezte az olajszektort: az Exxon több mint egy-, a Valero Energy több mint kétszázalékos veszteséggel forgott. A US Airways árfolyama közel két százalékkal emelkedett a kereskedés első felében, miután megemelte a Delta Air Linesra tett felvásárlási ajánlatát.
A dollár jelentősen erősödött az euróval szemben, a jegyzés 1,2940-en állt lapzártánkkor.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet