BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak a Mol állta a sarat

2007. január 10. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rendkívül pesszimista hangulatban telt a szerdai nap a BÉT-en, a BUX a kereskedés elején még a kismértékű veszteséget jelentő 23 500 pontos szint közelében járt, később azonban hirtelen zuhanásnak indultak az árfolyamok. Az index végül másfél százalékos mínuszban, 23 214 ponton fejezte be a napot. A forgalom a megelőző napokhoz hasonlóan jelentős volt, több mint ötvenmilliárd forintnyi részvény cserélt gazdát.
A blue chipek a Mol kivételével jókora veszteséget értek el, az olajpapír ugyanis a lefelé tartó olajár ellenére változatlan árfolyamon, 19 950 forinton zárt. Nem mutatott jelentős elmozdulást a kereskedés elején az OTP jegyzése, a részvény az első óra oldalazását követően azonban meredeken zuhanni kezdett, pár perc alatt közel 200 forinttal 8000 forint alá csökkent az árfolyam. Az utolsó részvények 2,4 százalékos mínuszban, 7970 forinton cseréltek gazdát. Ugyanilyen mértékben értékelődött le a Richter, a gyógyszergyártó 40 500 forinton fejezte be a napot. A Magyar Telekom 1,4 százalékkal, 976 forintra, az Egis 0,4 százalékkal, 25 790 forintra gyengült.
A kisebb papírok között jelentősen csökkent a Fotex és a Synergon árfolyama, előbbi 2,4 százalékkal, 639 forintra, utóbbi 2,2 százalékkal, 1310 forintra mérséklődött. A több mint 700 millió forint értékben gazdát cserélő Graphisoft több mint egy százalékkal drágult, miközben a Pannonplast 2,1 százalékkal lett olcsóbb. Veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni az IEB és a Graphisoft Park befektetői is.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet