BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak egy óra optimizmus

2007. január 9. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csak egy óráig tartott tegnap a BÉT-en az optimista hangulat, a reggel még határozottan emelkedő BUX a 24 000 pontos szint elérését követően folyamatosan esett, záráskor egyszázalékos mínuszban, 23 570 ponton állt. A befektetők érdeklődése jelentős volt, a forgalom megközelítette az ötvenmilliárd forintot.
A vezető részvények többsége veszített értékéből, kivéve a Magyar Telekomot, melynek jegyzése 1,5 százalékkal, 990 forintra emelkedett. A legrosszabbul az OTP befektetői jártak, a bankpapír árfolyama ugyanis az első óra optimizmusát követően szinte korrekció nélkül esett. A délelőtt folyamán még 8500 forint fölött is megforduló részvény a kereskedés végén 8165 forinton cserélt gazdát, ami 2,8 százalékos leértékelődésnek felelt meg. A zuhanás jelentős, több mint 25 milliárd forintos forgalom mellett következett be. A Richter 1,1 százalékkal, 41 500 forintra, a Mol 0,3 százalékkal, 19 950 forintra gyengült, utóbbival végig a húszezer forintos lélektani szint közelében kereskedtek. Nagyobb veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni a kisebbik gyógyszergyártó befektetői is, az Egis jegyzése 1,5 százalékkal, 25 905 forintra csökkent.
A kisebb papírok közül nagyobb elmozdulást produkált a Synergon és az FHB, előbbi 2,9 százalékkal, 1340 forintra gyengült, utóbbi két százalékkal, 1874 forintra erősödött. Tovább drágult a Pannonplast, ezúttal 1,3 százalékkal emelkedtek a társaság részvényei, miközben a BorsodChem 1,4, a Fotex pedig 1,1 százalékkal értékelődött föl.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet