Kettősség jellemezte a tegnapi napon a BÉT részvénypiacát: miközben a blue chipek a negatív tartományban forogtak és többségük jókora veszteséget ért el, addig néhány közepes kapitalizációjú papír valósággal szárnyalt. A BUX 1,3 százalékos mínuszban, 23 813 ponton fejezte be a napot, a forgalom pedig ismét harmincmilliárd forint fölötti volt.
A blue chipek vesztese az OTP volt, a múlt héten még 9000 forintot ostromló bankpapír árfolyama a délelőtt folyamán a 8300 forintos szintet közelítette, végül az 1,9 százalékos leértékelődést jelentő 8399 forinton zárt. Hasonlóan pesszimista hangulatban telt a nap a 17 milliárd forint értékben gazdát cserélő Mol piacán is, az olajpapír árfolyama hosszú idő után először ismét benézett a húszezer forintos szint alá. Az utolsó papírok öt forinttal a lélektani határ fölött cseréltek gazdát, ami 1,3 százalékos leértékelődésnek felelt meg. A Magyar Telekom 0,9 százalékkal, 975 forintra gyengült. A vezető részvények közül egyedül a Richter nem zárt a negatív tartományban, a nagyobbik gyógyszergyártó a pesszimista hangulatú napot változatlan árfolyamon, 41 950 forinton fejezte be. Szektortársa ezzel szemben jókora mínuszt ért el, az Egis 3,3 százalékkal lett olcsóbb, és 26 305 forinton állt a kereskedés végén.
A kisebb papírok közül több is jelentős nyereséget könyvelt: a Graphisoft Park például a lendületes délutáni erősödésnek köszönhetően közel hat százalékkal, 1095 forintra erősödött. A Pannonplast 4,6 százalékkal, 4100 forintra, a TVK 4,3 százalékkal, 5735 forintra drágult. Eredményes napot zárt a Synergon és az Émász is, előbbi 3,5, utóbbi 2,6 százalékkal erősödött. A nap vesztese négyszázalékos leértékelődéssel a Fotex volt.
