Rendkívül borús hangulat jellemezte a Budapesti Értéktőzsde részvénypiacát pénteken, a BUX már a kereskedés elején jókora mínuszból indult, ami később csak növekedett. Kora délután még 24 000 pont alatt is járt a mutató, ami kétszázalékos leértékelődést jelentett, a napot végül az 1,4 százalékos gyengülést jelentő 24 116 ponton fejezte be. A forgalom ismét jelentős volt, a 36 milliárd forintos kötési összérték több mint felét azonban az OTP adta.
A blue chipek mindegyike a negatív tartományban fejezte be a napot, a legnagyobb vesztes a Mol volt. Az olajpapír megítélését az általános pesszimizmuson túl az olaj két nap alatt bekövetkező közel tízszázalékos zuhanása is negatívan befolyásolta. A jegyzés 2,5 százalékos mínuszban, 20 275 forinton állt záráskor. A nap elején még a pozitív tartományban, 8700 forint közelében is megfordult az OTP, a kereskedés végén azonban 8560 forinton cserélt gazdát, ami 0,9 százalékos leértékelődést jelentett. A Magyar Telekom 1,6 százalékkal, 984 forintra, a Richter 0,6 százalékkal, 41 950 forintra gyengült.
Kevéssé érződött a befektetői pesszimizmus a közepes kapitalizációjú papírok esetében; az Egis és az FHB árfolyama ugyan közel egy százalékkal csökkent, a Synergon azonban 1,8, a Pannonplast pedig közel háromszázalékos nyereséggel fejezte be a napot. Jókora többletet könyvelhettek el a Rába részvényesei is, a gépgyártó két százalékkal, 1075 forintra erősödött. Emelkedett még az IEB és a Graphisoft Park árfolyama, előbbié 1,6, utóbbié 0,7 százalékkal.
