BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zuhantak Európában a bányapapírok

2007. január 4. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kismértékű veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni a befektetők a nyugat-európai részvénypiacokon, a DAX 0,3, a CAC 0,7, az FTSE–100 pedig 0,5 százalékos mínuszban zárt a tegnapi napon. Az esésben élen jártak az olajipai cégek és a bányatársaságok, miután mind az energiahordozó, mind a réz árfolyama lefelé tartott. Megközelítőleg négyszázalékos veszteséggel fejezte be a napot a BHP Billiton és a Rio Tinto, miközben a British Petroleum több mint egy százalékkal lett olcsóbb. Többnyire az eladói oldalon álltak a német autógyártók befektetői is, a Volkswagen és a DaimlerChrysler jegyzése a vártnál rosszabb decemberi értékesítési adatok miatt esett. Az általános borús hangulat ellenére erősödtek a távközlési részvények, miután a tavaly alulteljesítő szektorral kapcsolatban több szakértő optimistán nyilatkozott. Jelentősen drágult a Deutsche Telekom és a Royal KPN.
Vegyesen szerepeltek a kereskedés első felében a tengerentúli részvényindexek, a Dow 0,1 százalékos mínuszban, míg a Nasdaq 0,7 százalékos pluszban állt lapzártánkkor. A szerdai zuhanást követően tegnap is az eladók uralták az olajszektort, az Exxon és a Valero Energy egy százalékot meghaladó veszteséggel forgott. A technológiai részvényekkel kapcsolatos optimizmust négyszázalékos erősödésével segítette az Intel, miután a Bank of America megemelte a társaság 2007-es nyereségére vonatkozó várakozását. Jelentősen erősödött a dollár az euróval szemben, a jegyzés 1,3100-nél járt lapzártánkkor.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet