Borús hangulatban folyt a kereskedés a pesti börzén, a BUX végig a negatív tartományban járt, és a nap végén 1,1 százalékos mínuszban, 24 454 ponton állapodott meg. A közel 32 milliárd forintos forgalom ismét jelentősnek volt mondható.
A blue chipek többsége gyengült, üdítő kivétel volt a Magyar Telekom, amelynek jegyzése záráskor ismét négy számjegyű volt. Az immáron osztalékszelvény nélkül forgó telekomrészvény 1,1 százalékkal a szerdai záróár fölött, kereken ezer forinton fejezte be a kereskedést. A vezető részvények vesztese a Mol volt, a tízmilliárd forint értékben gazdát cserélő olajpapír gyenge szerepléséhez vélhetően az amerikai olajszektor előző napi zuhanása is hozzájárult. A papír árfolyama már az első percekben is jelentősen csökkent, a kereskedés végén pedig további jelentős eladók érkeztek, így az utolsó részvények 2,4 százalékos mínuszban, 20 800 forinton cseréltek gazdát. Az OTP 1,3 százalékkal, 8640 forintra, a Richter 1,4 százalékkal, 42 200 forintra gyengült.
Szektortársával ellentétben fölfelé tartott az Egis jegyzése, a kisebbik gyógyszergyártó részvénye 1,1 százalékos felértékelődést követően 27 440 forinton zárt. Jelentősen emelkedett még a Synergon és a Danubius árfolyama, előbbi 2,6 százalékkal, 1310 forintra, utóbbi 1,7 százalékkal, 7145 forintra drágult. A kereskedés végén nagyobb eladók jelentek meg a szerdán öt százalékkal felértékelődő Rába és a Fotex piacán, a gépgyártó 1,5 százalékkal, a vagyonkezelő 2,7 százalékkal lett olcsóbb.
