BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ezer forint alatt a Telekom

2007. január 3. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Enyhe pesszimizmus jellemezte tegnap a BÉT részvénypiacát, a blue chipek többsége és a BUX a negatív tartományban fejezte be a napot. Az index egy viszonylag szűk sávban oldalazott, a kereskedés végén 0,3 százalékos mínuszban, 24 727 ponton állt.
A vezető részvények közül csupán a Richter zárt nyereséggel, a gyógyszergyártó részvénye 0,2 százalékos pluszban, 42 800 forinton cserélt gazdát a kereskedés végén. Hosszú idő után ismét ezer forint alatt kereskedtek a Magyar Telekom részvényeivel, a papírok ugyanis már a 73 forintos osztalékszelvény nélkül forogtak. A jegyzés ennek megfelelően jókora mínuszból indult, az utolsó üzletek pedig a keddi záróár alatt 6,7 százalékkal, 989 forinton születtek. Az OTP a harmincmilliárd forintos összforgalom közel felét adta, a történelmi csúcs közelében forgó részvény 0,6 százalékos mínuszban, 8750 forinton fejezte be a kereskedést. Folyamatosan lefelé tartott a Mol árfolyama, az utolsó papírok 21 300 forinton cseréltek gazdát, ami 0,8 százalékos leértékelődésnek felelt meg.
A kisebb papírok közül kiemelkedett a Rába, a győri cég részvényei több mint 300 millió forintos forgalom mellett öt százalékkal drágultak, és 1070 forinton zártak. Hasonlóan eredményes napot tudhatnak maguk mögött a két héttel ezelőtt még 6200 forint környékén forgó Állami Nyomda tulajdonosai, a társaság részvényei 3,8 százalékos pluszban, 7055 forinton fejezték be a napot. Nagyobb elmozdulást produkált még az Egis és az Elmű, előbbi 1,7 százalékkal drágult, utóbbi három százalékkal gyengült.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet