BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét az OTP-ről szólt a nap

2006. július 3. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Folytatta a múlt heti menetelését a Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója; a BUX ismét fölfelé mozdult és 0,5 százalékkal erősödött. Az index a nap folyamán hajszálnyival a pénteki záróértéke fölött oldalazott, majd a kereskedés utolsó órájában előbb lefelé, majd fölfelé mozdult el nagyobb lendülettel. A több mint 42 milliárd forintos forgalmú napon végül 21 521 ponton állapodott meg.
A legnagyobb érdeklődés az OTP papírjainak kereskedése iránt mutatkozott, a bankrészvények több mint 27 milliárd forint értékben cseréltek gazdát. Az OTP a kiemelkedően magas forgalom mellett újabb akvizícóval, és további háromszázalékos felértékelődéssel kezdte a hetet. A részvényeket egy héttel ezelőtt még 5200 forinton is meg lehetett vásárolni, a tegnapi napon azonban már 6460 forinton fejezték be a kereskedést. A másik erősödő blue chip a Richter volt, árfolyama 2,6 százalékkal 41 770 forintra emelkedett. Szektortársa, az Egis 1,7 százalékos veszteséggel a negatív tartományban fejezte be a napot. Lefelé tartott a Mol árfolyama is, a reggel még pozitív tartományban forgó olajpapírok közel két százalékkal értékelődtek le. Hasonló mértékű veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni az MTelekom befektetői, a távközlési papírok 1,4 százalékot veszítettek az értékükből, végül 830 forinton zártak.
A nap nyertese a 4,5 százalékkal „megugró” Pannonplast volt, a Zwack 2,5, az FHB pedig 1,7 százalékkal lett drágább. A kisebbik bankpapír ezzel a teljesítménnyel együtt az utóbbi két hétben már 20 százalékkal értékelődött föl.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet