BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Feladta régi álmát a VW

A Volkswagen (VW) már nem törekszik a világ legnagyobb autógyára rangjának megszerzésére - jelentette ki Matthias Müller vezérigazgató a Wirtschaftswoche lapnak adott interjúban.

2015. december 21. hétfő, 17:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nekem teljesen mindegy, hogy elsők, másodikak, vagy harmadikak leszünk az eladási rangsorban - szögezte le a Volkswagen konszern vezérigazgatója a lapnak adott interjúban, hangsúlyozva, hogy nem látja sok értelmét folyamatosan csak \"a számokat lesni\" és \"egyre újabb és újabb eladási rekordokat hajszolni\".

Elődje, Martin Winterkorn a világ legnagyobb autógyárává kívánta tenni a Volkswagent és el is érte, hogy fej-fej mellett állt a cég a Toyotával az eladási számokban.

A Volkswagen emissziós botrányát érintve a vezérigazgató azt mondta: a jövőben a konszern felhagy az olyan látványos rendezvényekkel, mint amilyet a genfi autószalon előestéjén is tartott. Több alázat és szerénység e téren is jót fog tenni - a megtakarításról nem is szólva. Alkalmanként néhány millió euróval évente négy-öt ilyen esemény már csinos kis összegre rúg - mondta a vezér.

Müller a vezetés és az alkalmazottak bónuszának csökkentése mellett foglalt állást az interjúban. Véleménye szerint ebben a VW márka mellett a konszern nyereségének nagy részét adó Audi és Porsche márkáknak is részt kell venniük.Szavai szerint: egy család vagyunk. Jó időkben is és rossz időkben is.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet