BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Omán 25 ezer hordós termeléscsökkentést jelentett be

Az OPEC-en kívüli Öböl-menti olajtermelő ország, Omán napi 25 ezer hordóval csökkenti termelését - jelentették be kedden. A kormány közleménye szerint a csökkentés már december első napja óta érvényben van. A kitermelés visszafogásának mértéke elmarad attól, amit az OPEC Omántól várt.

2001. december 11. kedd, 11:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Omán a csökkentést az OPEC árvédő termeléscsökkentési tervének támogatására határozta el, és sürgette, hogy a többi termelő ország is teljesítse az OPEC feltételét.
Az OPEC forgatókönyve szerint Ománnak napi 50 ezer hordóval kellett volna visszafognia a termelését a független olajtermelők 500 ezer hordós csökkentésének elérése végett, de csak napi 25 ezer hordót jelentett be kedden - adta hírül az MTI. Az ománi olajminiszter úgy vélte, hogy „azt a napi néhányezer hordót, ami még hiányzik, majd Angola leveszi a termeléséből”. A december eleji csökkentés előtt Ománban napi 920 ezer hordó olajat termeltek.
A szabadpiaci referenciafajta északi-tengeri Brent könnyűolaj kedden dél felé 18,05 dollár volt a londoni Nemzetközi Olajtőzsdén (IPE) januári szállításra, 12 centtel olcsóbb a hétfői zárónál.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet