BUX 139446.41 0,1 %
OTP 45280 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olaj - hétfőn is korrekció fölfelé

Hétfőn kissé drágult a kőolaj a szabadpiacon arra a várakozásra, hogy az OPEC a közeljövőben mégsem növeli termelését, mert elképzelhető az iraki olaj visszatérése a piacra.

2001. június 25. hétfő, 09:29

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Közép-európai idő szerint hétfő reggel hordónként 26,91 dollár volt - a péntek reggeli 26,80 dollár helyett -, a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate könnyűolajfajta augusztusi szállításra a New York-i árutőzsde (NYMEX) folytatódó szingapúri elektronikus jegyzésében, 8 centtel drágább a pénteki New York-i zárónál. A következő, szeptemberi határidő hétfő reggel 26,93 dollár volt - a péntek reggeli 26,75 dollár helyett - a szingapúri NYMEX-jegyzésben, 13 centtel centtel drágább a pénteki New York-i zárónál. Közép-európai idő szerint hétfő reggel 0,7750 dollár volt - a péntek reggeli 0,7709 dollár helyett - gallononként (3,78 liter) a normálbenzin a NYMEX szingapúri jegyzésében júliusra, változatlan a pénteki New York-i záróhoz képest.
A londoni Nemzetközi Olajtőzsdén (IPE) pénteken 26,59 dolláron zárt hordónként az Európában irányadó északi-tengeri Brent könnyűolaj augusztusi szállításra, 29 centtel drágábban, mint csütörtökön.
A következő, szeptemberi határidő pénteken 26,15 dolláron zárt az IPE-n, 24 centtel drágábban, mint csütörtökön.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet