BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pénteken is drágult az olaj

A megnyugtató amerikai stratégiai tartalékok okozta újabb, nagy szerdai árzuhanás után még péntek reggel is korrekció miatt drágult a kőolaj a szabadpiacon.

2001. június 22. péntek, 09:18

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Közép-európai idő szerint péntek reggel hordónként 26,80 dollár volt - a csütörtök reggeli 26,59 dollár helyett -, a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate könnyűolajfajta augusztusi szállításra a New York-i árutőzsde (NYMEX) folytatódó szingapúri elektronikus jegyzésében, 24 centtel drágább a csütörtöki New York-i zárónál.
A következő, szeptemberi határidő péntek reggel 26,75 dollár volt - a csütörtök reggeli 26,73 dollár helyett - a szingapúri NYMEX-jegyzésben, 19 centtel centtel drágább a csütörtöki New York-i zárónál. Közép-európai idő szerint péntek reggel 0,7709 dollár volt - a csütörtök reggel 0,7930 dollár helyett - gallononként (3,78 liter) a normálbenzin a NYMEX szingapúri jegyzésében júliusra, változatlan a csütörtöki New York-i záróhoz képest. Csütörtökön napközben 0,7600 dollárig is lement a NYMEX-en - ez idei mélypont volt egy legközelebbi határidő számára.
A londoni Nemzetközi Olajtőzsdén (IPE) csütörtökön 26,30 dolláron zárt hordónként az Európában irányadó északi-tengeri Brent könnyűolaj augusztusi szállításra, 21 centtel drágábban, mint szerdán. A következő, szeptemberi határidő csütörtökön 25,91 dolláron zárt az IPE-n, 9 centtel drágábban, mint szerdán.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet