A bankok az idén is folytatták hálózatuk bővítését, amire a jegybanki adatok alapján lehet is okuk. A statisztika ugyanis azt mutatja, hogy a racionalizálás miatt a tavalyi első félévben tízzel kevesebb bankfiók működött az országban mint 2004 júniusában. Érdekes módon ugyanakkor a fővárosi kirendeltségek száma a 2005-ös jelentősebb csökkenés után tavaly már hattal növekedett. Valószínűleg hasonló jelenség játszódhat majd le az országos adatok esetében is, bár szakértők szerint a mostani nyitási boom után is lehetnek „lemorzsolódások”, nem biztos ugyanis, hogy a bankok minden esetben jól mérik fel az igényeket. A pénzintézetek egyébként lapunk érdeklődésére szinte egybehangzóan azt állították, hogy egyetlen új fiók megnyitását sem bánták meg.
A legfrissebb fejleményként az MKB Bank tegnap Érden adott át újabb egységet. A bank hagyományainak megfelelően itt is nyitási akciót hirdetett meg. Azok az új ügyfelek, akik 2007. június 19-éig itt veszik igénybe valamelyik akciós terméket (ebbe a hitelkártyák mellett folyószámla-konstrukció, különböző kölcsönök, sőt befektetési lehetőség is beletartozik) sorsoláson vesznek részt. A díj egy két személyre szóló római utazás. A KDB Bank hamarosan két fiókkal bővíti hálózatát. Új fiókot nyitnak a fővárosban az Orczy téren és Dunaújvárosban is. A pénzintézetnek jelenleg három fővárosi és két vidéki (Budaörsön és Debrecenben) egysége áll az ügyfelek rendelkezésére. A Szigetvári Takarékszövetkezet nőnapra adta át új, 16. bankfiókját Pécsett. A megnyitás alkalmából az első kétszáz számlát nyitó vagy bankbetétet elhelyező ügyfelüknek ajándékkal kedveskedtek.
