A lakosság csak nem akarja ismét felfedezni a forinthiteleket. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) által tegnap közzétett áprilisi állományi adatok szerint ugyanis az összes magánhitelen belül a deviza aránya már elérte a 16,5 százalékot, ezen belül a lakáshitelek esetében közelít a 11 százalékhoz. A hitelállomány 73,6 milliárd forintos gyarapodása azonban legalább már nem kizárólag a devizahitelekből származott (az előző hónapban a lakáshiteleknél is nagyobb összegű volt a devizahitel-felvétel, mint a teljes állománynövekmény, vagyis a forinthitelek is devizára „váltódtak” át). Persze nagy különbségről nem beszélhetünk, hiszen a devizahitelek áprilisban 65 milliárd forinttal híztak.
Ehhez képest a háztartások áprilisban sem remekeltek a megtakarítások terén: betéteik közben 34,1 milliárd forinttal nőttek.
