BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A városi száguldás is lehet életérzés

Nálunk még mindig csodabogárnak számít, ha valaki a kétkerekűek megszállottja, és a jó idő beköszöntével lecseréli autóját. Pedig Európa más tájain az sem ritka, hogy valaki motorral megy egy aktuális tárgyalására.

2005. május 13. péntek, 02:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A városi közlekedésre a robogó a legalkalmasabb jármű, a tömegközlekedés és az autó ilyen szempontból a dugók miatt nem lehet ellenfele. A robogó ugyanakkor a legtöbb európai országban lényegében a Vespa szinonimája, a márka nem egyszerűen „egy” robogófajták közül, hanem „a” robogó. A gyártásának kezdete óta eltelt több mint fél évszázad alatt igazi kultikus kedvenccé vált, köszönhetően annak az életérzésnek, amit közvetít. A Vespa (darázs) gyártáshoz egyébként az adta az ötletet, hogy a második világháború után szükség volt egy olcsó, mindenki számára elérhető járműre. Így lett a robogó az olaszok nemzeti közlekedési eszköze, hiszen a Darázs megjelenése hatalmas, nem várt sikert aratott, és ezzel a robogó elindult világhódító útjára. A legnépszerűbb persze szülőhazájában lett, ahol ma már a nyugdíjastól kezdve a papon keresztül az üzletemberig szinte minden 14. életévét betöltött ember robogózik. Ehhez mérten alakult ki az a közlekedési kultúra, amelyben az autósok nemcsak megtűrik a két keréken gurulókat, hanem vigyáznak is rájuk. Így senki sem csodálkozik, ha egy üzletember vagy üzletasszony öltönyben vagy kiskosztümben két keréken robog aktuális tárgyalására. Abban mindenki egyetért, hogy a motorozás kicsivel több annál, hogy a nagyvárosi dugókban könnyebben, hamarabb odaérhetünk valahova. Lehet életformának, szenvedélynek, bogarasságnak vagy hülyeségnek nevezni, a lényeg, hogy akik belekóstoltak azok könnyen függőjévé válhatnak.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet